Jak zapobiec zaschnięciu tuszu w drukarce?

Drukarki Firma Brother Zalety korzystania z zamienników Zamienniki Brother

Jednym z najczęściej powtarzających się problemów użytkowników drukarek atramentowych jest zaschnięty tusz w dyszach urządzenia. To z pozoru niegroźne zaniedbanie, które zlekceważone może skutkować nieodwracalnymi uszkodzeniami sprzętu do drukowania. Co należy zrobić, aby tusz nie wysychał? Każdy producent, osoba serwisująca tego rodzaju sprzęt będzie namawiać do profilaktyki.

Drukuj regularnie

Najlepszym sposobem na uniknięcie problemu zaschniętego tuszu w dyszach jest systematyczne wprawianie sprzętu w ruch. Tusz to substancja o płynnej konsystencji, co oznacza, że istnieje możliwość, aby uległ rozlaniu, może zostawiać plamy czy nawet wyparować. W skład atramentu wchodzą polimery, koagulanty, substancje higroskopijne, związki chelatowe i wiele innych. Ta dość skomplikowana mieszanka występuje zarówno w przypadku oryginalnych produktów potentatów na rynku, jak i producentów udostępniających na rynku zamienniki. W obu przypadkach może dojść do zaschnięcia tuszu w dyszach głowicy, nieważne czy to oryginalne zasobniki czy zamienniki Brother, podobnie dzieje się w przypadku innych producentów – Hewlett Packard czy Canon.

Zainwestuj w dobrej jakości drukarkę

Jeśli chcemy ustrzec się problemu zasychającego tuszu, to należy zainwestować w wyższej jakości sprzęt do drukowania. W ofertach największych producentów można skorzystać z możliwości zakupu drukarki z systemem automatycznego czyszczenia głowicy. Kupując taki sprzęt, nie trzeba przejmować się regularnym drukowaniem. W przypadku, gdy urządzenie będzie podłączone do zasilania, to będzie co pewien czas uruchamiało proces czyszczenia głowic. Zaletą tego rozwiązania jest także wygodna eksploatacja oraz duża dostępność zamienników. W ten sposób możliwe będzie ograniczenie kosztów związanych z zużyciem materiałów eksploatacyjnych. Zamienniki Brother i wielu innych producentów są tańsze nawet o kilkadziesiąt złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *