Rodzaje drukarek a wydruk zdjęć

Drukarki Firma Brother Wydruk zdjęć Zamienniki Brother

Jeśli chcemy drukować zdjęcia dobrej jakości, to powinniśmy naprawdę dobrze przemyśleć zakup urządzenia, które nam na to pozwoli. Jak wybrać najlepszej jakości sprzęt, którego wydruki będą dla nas w pełni satysfakcjonujące? W gąszczu różnorodnych modeli występujących na rynku jest to nie lada sztuką. Poza tym nasz wybór uzależniony jest od budżetu jakim dysponujemy oraz określonymi potrzebami.

Tusz, toner, co nadaje się do drukowania zdjęć?

Oferta drukarek jest bardzo obfita, ale nie wszystkie urządzenia stworzone są do zdjęć. W pierwszej kolejności należy wyeliminować drukarki laserowe, które nie nadają się do wytwarzania fotografii, gdyż efekt końcowy nie będzie zadawalający. To sprzęt, który przeznaczony jest do drukowania dokumentów. Dobrym wyborem może być urządzenie zasilane tuszem.

To stosunkowo tania możliwość, która cechuje się wysoką jakością drukowanych obrazów. Dobrze oddaje kolory, a fotografie mają wysoką rozdzielczość. Jednak nie warto w tym przypadku oszczędzać na sprzęcie, ponieważ koszty eksploatacji mogą być wysokie. Wyjściem z tej sytuacji mogą być zamienniki. Nieoryginalne produkty, które godnie zastępują zasobniki wielkich marek, jak np. zamienniki Brother czy Canon.

Drukarki żelowe i termosublimacyjne

Ciekawostką na rynku są drukarki żelowe, które kryją w sobie wiele zalet, ale z powodu swoich wad nie cieszą się zbyt dużą popularnością. W tym przypadku tusz został zastąpiony żelem, który jednak bardzo szybko wysycha. Niestety w przypadku zdjęć kolory będą charakteryzować się mniejszą intensywnością. Urządzenia tego typu są drogie, a cena eksploatacji porównywalna do tradycyjnych drukarek.

Z kolei drukarki termosublimacyjne to bardzo wysoka jakość wydruków. Zdjęcia będą wyglądały naprawdę imponująco przy możliwości uzyskania 24-bitowej głębi koloru dla każdego piksela. Minusem może być koszt specjalnego papieru fotograficznego oraz samego urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *