Wymiana oryginalnych zasobników na zamiennik – obalamy mity przeciwko takiemu rozwiązaniu

Biuro Drukarki Firma Brother Zamienniki Brother

W życiu każdego właściciela drukarki przychodzi taki moment, kiedy to należy wymienić tusz w drukarce atramentowej lub toner w drukarce laserowej. Niestety wiąże się to z dość znacznymi wydatkami. Coraz częściej sugeruje się stosowanie zamienników, ale producenci przed nimi przestrzegają. Jaka jest prawda dotycząca alternatywnych zasobników do drukarek? Pora obalić mity na ten temat.

Gorsze bo tańsze

Koszt tuszu zdecydowanie przekracza kwoty, które musimy przeznaczyć na zakup zamienników. To zdaniem producentów wielkich marek stanowi główny argument, który świadczy o domniemanej słabszej jakości. Niestety twierdzenie to mija się z prawdą. Zamienniki Brother, Hewlett Packard czy Canon mimo to, że nie są oryginalnymi produktami, to sprawiają tyle samo satysfakcji. Nie przepłacać. Gołym okiem nie w sposób dostrzec jakiekolwiek różnice. Dlaczego oryginalne zasobniki są droższe? To kwestia rozbudowanych akcji marketingowych największych producentów na rynku drukarek.

Zamienniki psują urządzenia do drukowania

Czy stosowanie zamienników jest równoznaczne z narażeniem sprzętu drukującego na szybką awarię? W żadnym wypadku, zamienniki Brother czy inne produkty tego typu dostosowane do innych drukarek nie uszkodzą ich. Mają taki sam wpływ jak oryginalne materiały eksploatacyjne. Nie należy ważyć badaniom środowiskowym producentów, którzy przestrzegają przed wadliwym działaniem urządzeń spowodowanych stosowaniem tańszych odpowiedników tuszy i tonerów.

Producenci zamienników nie oferują pakietów gwarancyjnych

Kolejny nieprawdziwy argument, który miałby ustrzec użytkowników przed stosowaniem zamienników. Coraz częściej firmy sprzedające m.in. zamienniki Brother oferują serwis w razie wystąpienia nieoczekiwanych usterek. Zgłoszenie wadliwości produktu do producenta alternatywnych zasobników to gwarancja profesjonalnego serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *